Wszystkie usługi spawalniczo-ślusarskie wykonujemy w profesjonalnej spawalni. W zależności od obróbki konstruktorzy maszyn wykonują konstrukcje stalowe o różnym rozmiarze i kształcie.

Spawalnia PROFSERVICE Hubert Marcinkiewicz jest wyposażona w nowoczesne typu urządzeń do kompleksowej obróbki

metalu o różnej specyfikacji.

Metody obróbki metalu wykorzystywane przy spawaniu

Jedną z najpopularniejszych metod jest spawanie metodą MIG. Metoda ta polega na spawaniu łukowym z użyciem osłony gazowej. Jest to bardzo efektywna metoda obróbki metalu, pozwalająca na uzyskanie wysokiej jakości i trwałych połączeń. Metodę spawania MIG wykorzystujemy do łączenia stali węglowej, nierdzewnej oraz aluminium.

Kolejną metodą obróbki metalu jest spawanie metodą TIG. Metoda polegająca na spawaniu łukowym pod osłoną gazu obojętnego. Ten rodzaj obróbki metalu pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych połączeń, co jest szczególnie ważne przy spawaniu cienkich blach. Metodę tę stosujemy do spawania stali nierdzewnej, aluminium oraz stopów metali.

W spawalni PROFSERVICE Hubert Marcinkiewicz stosujemy metodę spawania elektrodą otuloną. Polega ona na spawaniu łukowym z użyciem elektrody pokrytej specjalnym płaszczem, który chroni łuk przed działaniem atmosfery. W ten sposób obrabiany jest metal z domieszkami węgla.

Konstrukcje stalowe na PROFSERVICE Hubert Marcinkiewicz wykonują specjaliści zajmujący się spawaniem metodą CNC. Obróbka ta polega na precyzyjnym usuwaniu materiału za pomocą narzędzi sterowanych numerycznie. Poprzez obróbkę cnc możemy wykonywać elementy o bardzo precyzyjnych kształtach i wymiarach.

Obróbka CNC umożliwia wykonywanie bardzo skomplikowanych kształtów i detali. Metoda obróbki cnc jest szczególnie przydatna w przypadku produkcji jednostkowych lub małoseryjnych elementów, gdzie wymagana jest duża precyzja wykonania oraz powtarzalność procesu.