Wyjątkowe meble na minimalistów

Wieloletnie doświadczenie w obróbce metalu i chęć dalszego rozwoju pozwoliła nam na stworzenie wyjątkowych mebli na wymiar w stylu loftowych. Prosty wygląd to otwarta furtka do osiągnięcia skandynawskiego stylu.

Czym charakteryzują się meble w stylu loft?


Meble w stylu loft to łagodniejsza odmiana mebli w stylu industrialnym. W przeciwieństwie do klasycznego stylu przemysłowego meble te wyróżniają się jaśniejszą kolorystyką. W dodatkach do mebli wykorzystuje się m.in. jasne odmiany drewna.

Styl industrialny i loft posiadają cechy wspólne. Jedną z nich jest łączenie drewna i metalu. Cecha ta jest szczególnie ważna przy tworzeniu mebli. W tym konkretnym przypadku obróbka metalu polega na spawaniu i wyginaniu prętów, tworząc stelaże. W zależności od projektu stelaże mogą przybierać proste lub bardziej wymyślne formy. Aby mebel mógł pełnić swoje funkcje użytkowe, do wykonanej wcześniej podpory montuje się blaty. Mogą one być wykonane z naturalnego drewna np. dębowego lub MDF — Medium Density Fibreboard (płyta wykonana z włókien drzewnych).

Skandynawski styl — meble na wymiar

Tworzone w warsztacie meble są wykonywane na indywidualne zamówienie na podstawie gotowego projektu (dostarczonego przez Państwa lub stworzonego przez naszych fachowców).

Wybór blatów

W zależności od Państwa preferencji jest możliwość wyboru rodzaju drewna pod blaty. W przypadku wersji premium istnieje możliwość wyboru:

  • dębu w odcieniach od żółtobrązowego po brązowy,
  • buk w odcieniach żółtego brązu,
  • jesionu w kolorze od jasnego żółtego po brąz.

W przypadku wersji standardowej meble są wykonywane z płyt MDF lub sklejki w różnorodnych odcieniach. Płyty mogą występować w wersji matowej i z połyskiem. Kolory blatów są dobierane indywidualnie.

Wybór elementów metalowych

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie przygotować meble loft ze stelażem otwartym lub z zagęszczeniem (siatka). Możliwość wykonana stelaży z prętów o przekroju kwadratowym lub okrągłym.

Do tworzenia mebli wykorzystujemy stal konstrukcyjną w gatunku DC01 – stal zimnowalcowana. Ten rodzaj materiału pozwala na łatwe tworzenie fantazyjnych wzorów i kształtów. Gładka powierzchnia stali wpływa na estetykę wykonanego przedmiotu.

Stelaże i siatki są malowane proszkowo na dowolnie wybrany kolor.