Podstawą działalności PROFSERVICE Hubert Marcinkiewicz, jest obróbka materiałów. Zastosowanie dwóch typów frezarek pozwala na dużą elastyczność w procesach produkcyjnych. Realizacja projektów odbywa się poprzez dopasowanie urządzeń pod różnorodne projekty.

Dobór rodzaju sterowania wpływa na jakość obróbki oraz przyczynia się do lepszego dopasowania elementów do urządzenia. Proces ten rozpoczyna się od wyboru materiału i stworzenia projektu.

Dzięki rysunkom technicznych proces obróbki metalu jest szybszy i bardziej dopracowany. Sporządzony przez zespół techniczny rysunek pozwala na wierne odwzorowanie danego przedmiotu.

Rodzaje maszyn w warsztacie

Podstawą działalności firmy stanowi obróbka CNC i spawanie metodami konwencjonalnymi. Przy pomocy tokarek i frezarek możemy wykańczać materiały oraz tworzyć je od podstaw. Sterowanie obrabiarką konwencjonalną wymaga użycia siły własnych mięśni oraz doświadczenia.

Cały proces zaczyna się od uzbrojenia detalu w imaku narzędziowym lub wrzecionie. Zabezpieczony element może podlegać dalszej obróbce. Aby móc wykonać dany frez operator przy pomocy korby z podziałką steruje osiami maszyny. Po wykonaniu danego elementu operator sprawdza wymiary detalu ręcznie.

Nowoczesne metody obróbki metalu obejmują zastosowanie urządzeń typu CNC. Proces ten jest dużo prostszy i ogranicza się do wprowadzeniu parametrów w programie komputerowym. Urządzenia stosowane w maszynowni posiadają systemy zabezpieczające, które umożliwiają wielostronicową obróbkę CNC bez kolizji.

Łączenie materiałów — trwało i na długie lata

W zależności od stopnia zaawansowania przetwarzanie metalu wykonujemy w sposób tradycyjny. Możliwości spawania metodami TIG i MAG pozwalają na wszechstronne łączenie różnych typów metali. Podane powyżej metody umożliwiają obróbkę metali tj. aluminium, miedź, stal, mosiądz czy brąz. Dobór metody zależy głównie od wielkości danych elementów.

Metodą TIG spawamy precyzyjne i drobne elementy. Aby wykonać spaw metodą TIG (Tungsten Inert Gas) konieczne jest użycie mieszanki 98% wolframu z dodatkiem gazów obojętnych (argon, hel lub ich mieszanki). W niektórych rodzajach spawania wykorzystuje się czysty wolfram. Spawanie metodą TIG pozwala na łączenie aluminium i jej stopów. Wykonane w ten sposób łączenie jest czyste.

Metoda MIG (Metal Inert Gas) to sposób na spawanie elementów montażowych i technologicznych. Podobnie jak przy spawaniu metodą TIG korzystamy z elektrody i gazu obojętnego. Różnice w spawaniu polegają na użyciu elektrody topliwej, czyli drutu spawalniczego podłączonego do urządzenia zw. migomatem. Spawanie metodą MIG pozwala na spawanie elementów o różnego rodzaju i grubości.